#4 Zdrowy styl życia

Często brakuje nam samozaparcia, jeśli chodzi o chudnięcie czy aktywność fizyczną. Najważniejsze jest jednak polubienie zdrowego stylu życia i nie nazywanie zdrowego jedzenia ,,dietą”. Diety są tymczasowe, za to zdrowy styl życia, jeśli wprowadzimy go stopniowo może nam towarzyszyć do końca życia.

Na czym więc polega zdrowy styl życia?

Po pierwsze na zdrowych, najlepiej regularnych posiłkach. Jedzenie bowiem ma największy wpływ na nasz organizm. Wpływa na nasz nastrój, sylwetkę, a przede wszystkim zdrowie.

Po drugie na regularnych ćwiczeniach. Sport jest bardzo ważny, a uwalniające się w czasie ćwiczeń endorfiny powodują, że jesteśmy szczęśliwsi. Treningi powinny być urozmaicone, bo wykonywanie tylko jednej aktywności fizycznej prędzej czy później nam się znudzi.

Po trzecie na zrezygnowaniu z używek. Alkohol, papierosy, dopalacze czy narkotyki znacznie skracają życie, więc jeśli ktoś ma z nimi styczność, a chce prowadzić zdrowy styl życia powinien w pierwszej kolejności je wyeliminować.

Po czwarte na odpowiedniej ilości odpoczynku. Wysypianie się jest bardzo ważne, aby mieć promienny wygląd i być produktywnym w ciągu dnia.

Po piąte na zmniejszeniu sytuacji stresowych. Stres bowiem doprowadza powoli nasz organizm do ruiny, prędzej czy później ujawniając to w różnych dolegliwościach.

*Podsumowując, zdrowy styl życia pozytywnie wpływa na nasz organizm. Nie ma ograniczeń wiekowych i utrzymuje nas w dobrej kondycji przez lata. Pisząc ten wpis zasugerowałam się następującą stroną: http://www.poradnikzdrowie.pl :D

Znalezione obrazy dla zapytania zdrowy styl życia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „#4 Zdrowy styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>